A Los Angeles-i tűzoltók jelentős előrelépést tettek a Pacific Palisades és Altadena városrészeket sújtó erdőtüzek megfékezésében, azonban a meteorológusok figyelmeztetnek, hogy a tűzveszélyes időjárás hamarosan visszatérhet. Eközben Donald Trump megválasztott elnök bejelentette, hogy a közeljövőben személyesen tekinti meg a károkat, míg Gavin Newsom kaliforniai kormányzó pénzügyi segítséget szerzett a tűz által érintett lakosoknak - tudósított a The Guardian.
Két amerikai nagybank is közölte, hogy kilép a Net-Zero Banking Alliance-ból (NZBA), a globális bankok azon csoportjából, amely az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére kötelezte magát – írja a Reuters.
Az amerikai részvénypiac és a kriptovaluták jelentős emelkedése aggodalomra ad okot egyes elemzők szerint. A Bank of America szakértője túlértékeltnek tartja ezeket az eszközosztályokat, és figyelmeztet a potenciális kockázatokra. Eközben az S&P 500 index értékeltsége történelmi csúcsok közelében jár, ami további kérdéseket vet fel a jelenlegi piaci helyzettel kapcsolatban - közölte a Bloomberg.
A Citigroup szerdán új mesterséges intelligencia-eszközöket vezetett be nyolc országban, amelyeket mintegy 140 ezer alkalmazott használhat majd. A bank két fő eszközt mutatott be: a Citi Assistot, amely a belső irányelvekben és eljárásokban segít eligazodni, valamint a Citi Stylust, amely dokumentumok összefoglalására és összehasonlítására képes. Az új technológiák bevezetése a bank termelékenységének növelését és a munkafolyamatok egyszerűsítését célozza. Az AI-technológiák gyakorlati alkalmazásáról lesz szó a Portfolio március 5-ei AI in Business rendezvényén, regisztráció és részletek itt!
A Wells Fargo bank közel áll ahhoz, hogy feloldják a bankra kirótt 1,95 milliárd dolláros eszközplafont. Három, a helyzetet ismerő forrás szerint a pénzintézet a folyamat utolsó szakaszában jár, hogy megfeleljen a szabályozói követelményeknek - számolt be a Reuters.
A legfrissebb felmérések szerint az amerikaiak túlnyomó többsége nem tartja magát gazdagnak, és sokan hónapról hónapra élnek, még a magasabb jövedelműek körében is - számolt be a CNBC.
A piaci szereplők már évtizedek óta közelről figyelik, hogy hogyan rendezi át időről időre portfólióját a világ egyik leggazdagabb embere, Warren Buffett és a befektetői csapata a Berkshire Hathaway-nél. Ez a jelenlegi környezetben talán még fontosabb: pattanásig feszülnek a geopolitikai konfliktusok, ráadásul rendszerszintű bizonytalanságot okozhat, hogy Donald Trumpot választották meg Amerika elnökének. Nemrég meg is érkezett a lista a Berkshire új vételeiről, elemzésünkben megnézzük, hogy mit kell tudni ezekről a vállalatokról.
Magyarországról szóló elemzést tett közzé a Bank of America, amely úgy kezdődik, hogy a nyugati befektetők egy része Európa Brazíliájaként tekint Magyarországra. Szerintük az összehasonlítás nem helytálló, Magyarországnak ugyanis erősebbek a fundamentumai, a piac viszont a gazdaságpolitika hitelessége miatt aggódik. Donald Trump amerikai elnökké választása nem tesz jót a forintnak, Magyarországot érintené ugyanis legsúlyosabban, ha az amerikai kormány vámokat emelne. Szerintük ha a magyar gazdaságpolitika hitelessége nem áll helyre, akkor csak a drasztikus kamatemelés mentheti meg a forintot, amely enélkül akár 430-ig is gyengülhet.
Jelentős emelkedésben vannak Donald Trump győzelmét követően az amerikai nagybankok részvényei.
Warren Buffett amerikai nagybefektető és a Berkshire Hathaway a harmadik negyedévben is folytatta részvényeladásait, tovább csökkentve Apple-részesedését, és rekordszintre, 325,2 milliárd dollárra növelve készpénzállományát – írta meg a Reuters. A mintegy 160 milliárd dollárnak megfelelő bruttó magyar államadósságnak ez több mint duplája.
A Boeing repülőgépgyártó vállalat jelentős tőkebevonásra készül, hogy megerősítse pénzügyi helyzetét a jelenlegi válságos időszakban. A cég mintegy 15 milliárd dollárt tervez bevonni törzsrészvények kibocsátásával és egy kötelezően átváltható kötvénnyel – írja a Reuters.
1% feletti emelkedést mutat a Bank of America részvényárfolyama a nyitás előtti kereskedésben, miután főleg az egy részvényre jutó eredmény szintjén sikerült felülmúlnia a bankóriásnak az elemzői várakozásokat.
A Warren Buffett nagybefektető által vezetett Berkshire Hathaway a héten újabb Bank of America részvényeket adott el, ezzel részesedése a gyorsjelentését jövő kedden közzétevő bankóriásban 10% alá csökkent – írja a Reuters.
Közel két éve a legalacsonyabb hitelezésből származó bevételről számolhatnak be a következő napokban a legnagyobb amerikai bankok, miután a Fed döntései következtében megkezdődött a kamatkörnyezet csökkenése - foglalta össze a Financial Times. A négy legnagyobb amerikai banktól 15%-kal kisebb nyereségre számítanak az elemzők, mint egy évvel korábban, a befektetési bankok üzleti teljesítménye viszont javulhatott.
A Wall Street két nagy befektetési bankja, a JPMorgan és a Bank of America is úgy döntött, keményen fellép az iparág hírhedt „always-on” kultúrája ellen, miután egy fiatal munkavállaló nemrég elhunyt – írta meg a Fortune.
A készpénz soha nem tesz minket boldoggá, írta még 1999-ben Warren Buffett a befektetőknek szóló levelében, utalva arra, hogy szívesen befektetnének, ha lenne (értelmesen) mibe. Ha ez a mondat tényleg igaz, akkor Buffett most biztosan nem boldog, mert épp egy százezer milliárd forintnyi készpénzhalmon ül, miután eladott egy nagy adag részvényt. Sokan azt sejtik, hogy Buffett a legrosszabbra készül, és azért menekül készpénzbe. De vajon igaz ez? És érdemes követni a példáját?
Az EKB elnöke a Lámfalussy-konferencián tartott előadást.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az Oszkil nyugati partján folynak a küzdelmek.
Szlovéniában eddig 229 iskola kapott fenyegető üzenetet.
Az Európai Tanács oldalára már felkerült a döntés.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.